Ako si vybrať autoškolu

Väčšina ľudí si vyberá autoškolu podľa ceny. Je to samozrejme dôležitý faktor, ale určite nie ten najdôležitejší, keďže cena nemusí nič vypovedať o ďalších kvalitách, či nekvalitách autoškoly. Je na niečo dobré, keď zaplatíte za kurz „len“ šesť tisíc, ale pomaly si musíte doniesť vlastné auto a zohnať učebňu? Alebo za čo vlastne pýtajú štrnásť tisíc, keď ponúkajú to, čo inde za desať?

Závisí tiež na vašich prioritách, či si vyberiete rozbehnutú autoškolu s desiatkami ľudí v jednej triede alebo uprednostníte útulnosť začínajúcej autoškoly, kde budú vaši dvaja kamaráti a inštruktor. Profesionalitu veľkej alebo „domácnosť“ malej?

Čo ak si ani po ukončení nebudete istí svojimi schopnosťami? Ponúka autoškola kondičné jazdy, aby ste si to mohli svoje vodičské schopnosti ďalej zlepšovať pod dohľadom profesionála?

Počujete o nejakej autoškole, že tým ľuďom ide len o peniaze a o tých, čo im ich dávajú sa nezaujímajú? Alebo naopak, že po skončení výuky si môžte s inštruktorom zájsť na priateľský pokec ? Veľmi dôležitým kritériom je totiž práve tá „ľudskosť“ zamestnancov, či majiteľov autoškoly, s ktorými sa určitý čas budete pravidelne stretávať, takže je dôležité, aby ste to spolu vydržali.

S predchádzajúcim bodom úzko súvisí to, či tí skvelí ľudia dokážu aj skutočne naučiť. Teda či to vedia podať tak, aby ste z hodiny odchádzali nielen s pocitom, ale aj istotou, že ste sa naučili všetko, čo ste mohli. Tu tiež spýtať sa známych, aké majú skúsenosti s jednotlivými autoškolami.

Ďalším vodítkom môžu byť výsledky autoškôl. Ak má niektorá škola percento neúspešnosti blízke nule, tak to väčšinou svedčí o tom, že sa tam niečo naučíte a je dobré s takouto školou počítať.

Takže aby sme to zhrnuli. Čo je najdôležitejšie pri výbere autoškoly: