Predtým než začnete

Rozhodli ste sa, že pôjdete do autoškoly, ale neviete, čo všetko treba urobiť, stiahnuť, naučiť sa a koľko to vlastne bude stáť?
Čo je potrebné urobiť:

  1. Rozhodnúť sa, aký kurz chcete urobiť. Chcete riadiť len auto alebo aj motorku? Čo sú tie A1, A, B, T, X? S rozhodovaním vám pomôže aj naše odporúčanie ako si vybrať autoškolu.
  2. Stiahnuť si tlačivo o lekárskej prehliadke a jeden deň v týždni si vyhradiť na túto prehliadku u svojho lekára. Za toto potvrdenie zaplatíte od pár až desiatok eur , v závislosti od vášho lekára.
  3. Vyhradiť si ďalší deň na kurz prvej pomoci. Momentálne si kurz môžete urobiť na niektorom z týchto miest. Dostanete nejaké to poučenie, čo treba robiť v prípade havárie a potom urobíte test. Pozrite si v našej databáze kurzov, koľko vás to bude stáť a vyberte cenovo najvýhodnejšie miesto.
  4. Vybrať si autoškolu. Toto je asi najdôležitejší bod. Keďže v autoškole necháte pár stoviek eur a strávite tam dlhý čas, tak vyberajte starostlivo..
  5. Absolvovať kurz. Kurz môže trvať od troch týždňov (rýchlokurz) až do jedného roka. Ak ešte nemáte požadovaný vek a chcete začať robiť vodičák, môžete začať už skôr, ale skúšku môžete absolvovať až keď ho dosiahnete.
  6. Absolvovať skúšku. Na skúšku si pripravte príslušný kolok a pevné nervy. Na test sa jednoducho treba pripraviť. O tom, že nie je až taký jednoduchý svedčia aj pomerne vysoké percentá neúspešnosti. Pri skúške jazdenia dosť záleží od typu človeka, ktorý vás skúša. Keď dostanete nejakého nervózneho je dosť problematické sa sústrediť, a aj keď vám jazdenie ešte včera šlo, pri skúške to už môže byť problém. Jediným riešením je zachovať chladnú hlavu a nič si z neho nerobiť.
  7. Počkať si na vyhotovenie vodičáku, čo môže trvať od niekoľkých dní do pár týždňov od skúšok.
  8. Ísť to osláviť…