Šoféruj.sk
Domov
Autoškoly
Testy
Dobre vedieť
Historia vozidla
Kontakt
Registrácia

Výber autoškoly neber na ľahkú váhu. Z vlastnej (nie najlepšej) skúsenosti to dobre poznám. Určite je dôležité, aby ťa autoškola čo najlepšie pripravila na skúšky a ešte dôležitejšie je, aby si sa po absolvovaní kurzu stal čo najlepším vodičom. Už základy získané v autoškole ti v tom môžu značne pomôcť.
K dnešnému dňu na Slovensku evidujeme okolo 600 autoškôl, takže určite si je z čoho vyberať. Spracovali sme pár dôležitých bodov, ktoré by ti mali ukázať správny smer, a tak uľahčiť výber čo najlepšej autoškoly.

Lokalita

autoškoly v okolí

Na našej stránke si môžeš pozrieť autoškoly, ktoré sa nachádzajú v tvojom najbližšom okolí. Ak máš vo svojej blízkosti väčšie mesto, tak si vyber autoškolu tam. Môžeš sa aj informovať u miestnych autoškôl, ako často sa u nich dostaneš do väčšieho mesta. Je to dôležité, lebo tak sa nebudeš báť jazdiť vo väčšej premávke a nacvičíš si i zložitejšie dopravné situácie. Neskôr sa nebudeš obávať hustejšej premávky vo väčších mestách, čo mnohých dnes odrádza. Nie je na škodu občas si zajazdiť aj mimo mesta, aby si nadobudol skúsenosti z mimomestských ciest. A hlavne – nacvičiť si jazdu cez zákruty.

Zobraziť autoškoly v tvojom okolí

„Meno“ autoškoly

Tvoje okolie ti môže poskytnúť užitočné informácie o autoškolách. Pýtaj sa svojich blízkych, známych, spolužiakov, ktorí nedávno chodili do autoškoly, aké mali oni skúsenosti s autoškolou, v ktorej absolvovali kurz. Zisti, aký k nim mala autoškola prístup, ako prebiehali jazdy s inštruktorom, ako boli spokojní s výučbou teórie. Čím viac informácii sa z „reálneho sveta“ dozvieš, tým lepšie spoznáš dané autoškoly. Rozhodovanie bude jednoduchšie.

Dodatočné informácie o autoškole

Konkrétne informácie ohľadom kurzu, ako je napr. jeho trvanie a cena, sa dozvieš zo stránok autoškoly. Niektoré autoškoly majú detailne spísané, čo všetko poskytuje ich kurz a ako prebieha. Prezri si ich webové stránky a dozvieš sa informácie, ktoré môžeš použiť aj na porovnanie s inými autoškolami. Neváhaj do autoškoly zavolať alebo napísať email, ak zháňaš informácie, ku ktorým si sa nevedel dostať, alebo máš konkrétne otázky ohľadom kurzu.

Kvalita výučby

Rozhodujúcim faktorom pri výbere autoškoly by mala byť kvalita výučby. Na hodinách teórie sú nemenej dôležité osobné skúsenosti a zaujímavosti z praxe. Dôležité sú skúsenosti inštruktora pri výcviku praktickej časti kurzu. Čím viac nám ich počas výcviku odovzdá, tým ľahšie nám to neskôr pôjde. Ak by si sa po jazdách v autoškole ešte stále cítil neisto, radšej si doobjednaj ďalšie hodiny výcviku. Ak to autoškola umožňuje, tak si počas výcviku vyskúšaj na pár jázd aj iné auto (aj inštruktora), dá ti to len ďalšie užitočné skúsenosti.

Cena výcviku

V neposlednom rade je tu cena výcviku, ktorá by nemala byť podriadená kvalite výuky. No určite by nemala byť prehnaná v porovnaní s konkurenciou. Ceny v rámci mesta a okolia by sa mali pohybovať na veľmi podobnej úrovni. Ešte predtým, než sa do nejakej autoškoly prihlásiš na kurz, zisti si, čo všetko je zahrnuté v cene kurzu.

Ďalšie poplatky k vodičskému kurzu môžu byť:

  • učebné materiály (10 – 20 €) – zväčša ti autoškola požičia všetko potrebné, množstvo toho nájdeš aj online u nás,
  • záverečné testy – dnes už je všetko online, tieto testy poskytujeme aj my na našej stránke,
  • lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti (10 – 20 €),
  • administratívne poplatky týkajúce sa záverečnej skúšky (10 – 20 €),
  • správne poplatky (33 € záverečná skúška + 6,50 € za vydanie vodičského preukazu),
  • dodatočné hodiny jazdy – cena závisí od autoškoly.
cena kurzu

Niektoré autoškoly poskytujú aj kurz na splátky. Dôležité je zistiť, či sú bez alebo s navýšením.

Takisto autoškoly poskytujú aj študentské zľavy, ale aj zľavy na kurz, ak dovedieš nejakého známeho – záujemcu o kurz. Informuj sa vopred.

Dúfame, že sme ti pomohli a rozhodneš sa pre tú správnu autoškolu. Veľa šťastia!

Aktualizované 8.1.2019